Sport i uroda

Sernik z Dynią

Wszyscy wiedzą o tym popularnym deserze, którym jest sernik ale nie każdy wie, jak smaczny potrafi być z dodawaniem dyni! Jak tak naprawdę można przygotować dyniowy sernik? Pieczona dynia jest dodawana bezpośrednio do sera, w wyniku czego można uzyskać niepowtarzalny, oryginalny smak, a deser staje się jeszcze bardziej puszysty niż zwykle.
Czego potrzebujemy?
Do przygotowania ciasta: 1 paczka kruchych herbatników, 1 łyżeczka miodu, pół opakowania ciepłego masła, 3 łyżeczki kakao w proszku.
Do przygotowania masy serowej: 400 g sera, 100 g cukru pudru, 200 g pieczonego przecieru dyniowego, 1 jajko, pół łyżeczki mielonego cynamonu i tyle samo wanilii, jedna skórka z pomarańczy.
Wykonanie
Wymieszaj paczkę herbatników z masłem, miodem i kakao. Umieść ciasto na dnie formy i przygnieć łyżką, aby równomiernie się wyrównało. Włóż do lodówki formę pokrytą folią.
Aby przygotować masę serową w pierwszej kolejności ubij ser z cukrem pudrem za pomocą miksera, do momentu aż znikną grudki i uzyskana zostanie przyjemna kremowa konsystencja. Następnie dodaj do sera wanilię i cynamon, a następnie puree z dyni. Na koniec dodaj jajko i ponownie ostrożnie ubij wszystkie składniki.
Wlej masę do zimnej formy i piecz przez 40 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni. Wyjmij sernik i pozwól mu całkowicie ostygnąć. Zawiń w folię spożywczą i pozostaw w lodówce na co najmniej 3 godziny. Ciasto należy kroić dopiero po całkowitym schłodzeniu.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *